МАКЕДОНИЈА

ФИТР достави заштитни скафандери, заштитни очила и ракавици за Детската клиника

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) го поништи годишниот тендер за набавка на пијалаци и прехранбени производи, а овие буџетски средства се пренаменети за Универзитетска Клиника за детски болести во Скопје.

Фондот на Детската клиника достави заштитни скафандери, заштитни очила и ракавици наменети за медицинскиот персонал и пациентите.

„Заедно да ја дадеме нашата поддршка на Министерство за здравство во борбата против коронавирусот“, соопштуваат од ФИТР.

Поврзани вести

Армијата во асистенција на полицијата за обезбедување на препорачаното растојание

Берта Китинска

Одложено судењето за „Меѓународен сојуз“

Скопје доби кафе бар во кој ќе се служи на знаковен јазик

6 месеци затвор за таткото на Боки 13 за нападот на свештеникот

Влатко Зорба

Димитров: Се преземаат сите потребни активности за спроведување фер и демократски избори

Децата од Здружението „Заедно можеме“ на Меѓународен симпозиум на уметноста „Струга 2020“