МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Избрано идејното решение за велосипедски паркинг кај Транспортниот центар

Избрано е првонаградено решение на повикот за дизајн на прототип на велосипедски паркинг  во Скопје.

Првонаградено решение на повикот за дизајнирање на прототип #ВелоПаркинг што го објави е проектот „„Велоштад““ на тимот број 7 кој го сочинуваа Михајло Стојановски и Теа Дамјановска.Решението на победничкиот тим ќе се постави на локација во склоп на Транспортниот центар Скопје, соопштија од Град Скопје.

Поврзани вести

Поповска: Иницијативата за една изборна единица се зголеми на 15 подносители

МЗ: Со нови 134 медицински сестри ги зајакнуваме капацитетите на патронажните служби

Влатко Зорба

Заев: Минималната плата ќе биде 20 илјади, просечната 34 илјади денари

Никола Поповски

Скопскиот нилски коњ стана светска ѕвезда (ФОТО)

Берта Китинска

Заев: Вонредната состојба ќе овозможи да има ред и дисциплина

ЗНМ: МВР ги казни полицајците што ја попречуваа работата на новинарката Секуловска