МАКЕДОНИЈА

Фото: На ифтар без маски и растојание

Низ социјалните мрежи кружат слики на кои може да се види како верниците од муслиманска вероисповед седнати на маси без дистанца и заштитна маска и оваа година си ја продолжуваат традицијата за ифтар.

-Лесен пост, добро здравје, да преовладува чувство на мир и љубов во секого!, беа дел од коментарите во пораките.

Поврзани вести

Партиите ќе имаат три дена да проверат дали Избирачкиот список е чист

Александар Тодески

Меџити: Мали се разликите околу датумот за избори меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Анкета на ИРИ: Заев со најголема доверба меѓу граѓаните во земјава

Во карантин цел оддел за психијатрија во Кавадарци поради заразената докторка

ДОМ: Законот за недискриминација-приоритет за новиот собраниски состав

Јанкула стана дел од тимот на општина Ресен

Влатко Зорба