МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Почна средбата Вархеји-Спасовски

Еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји дојде во владата на средба со техничкиот премиер Оливер Спасовски. По средбата, најавена е и заедничка прес конференција на Спасовски и Вархеји.

Комесарот, кој е во официјална посета на земјава имаше средба со претседателот Стево Пендаровски, а по средбата со премиерот, ќе се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

А.Т.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Видео: Ова беше една разгневена толпа, бевме нападнати со сите можни предмети и тупаници

Берта Китинска

Првомајска честитка од Џафери: Треба да се поддржуваат работниците, не само за остварување, туку и за зголемување на правата

Почина Драган Вучиќ, причините за смртта се уште се непознати

Богоев: Порано се зголемуваше возниот парк со Audi Q7, денеска инвестираме во механизација за почист Карпош

Влатко Зорба

Заев: Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика

Ивана Рамаданова

Д-р Микиќ: Се испитува се уште дали БеСеЖе вакцината помага во борбата кон коронавирусот

Берта Китинска