МАКЕДОНИЈА

ФОТО: После 45 дена, пазарот „Европа“ во Шутка повторно отворен

“Оригинал” ташни за 300 денари, “оригинал ” патики за 800 денари, јакни, кошули, накит, козметика, долен веш, “златен”накит, еден куп светки… се на едно место, но пред да велезете на пазарот ќе треба да ги дезинфицирате рацете.

Пазарот Европа во скопската општина Шуто Оризари вчера беше повторно отворен за купувачи повторно после 45 дена.

На влезовите се поставени средства за дезинфекција а купувачите се повикуваат да носат маски.

Ова беше објавено и на Фејсбук страницата на пазарот.

Поврзани вести

Над 130 лица лани го изгубиле животот на улиците во С. Македонија

Шилегов: Ја стабилизиравме државата, бевме на маргините, не не броеа

Viktor Jovanov

Протокол за работни места: Миење раце, дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

Децата и нивните родители од хемато-онколошкото одделение се негативни на Ковид-19

Берта Китинска

Земјава ја одржува инфлацијата на стабилно ниво, оцени Светскиот економски форум

Христина Николовска

Лицата со попреченост стануваат уште поранливи во услови на тековната состојба со ширење на коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska