ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Нов парк со зеленило на местото на депонијата кај скопската железничка станица

Нов парк никна на местото на депонијата кај скопската железничка станица.

Локација што повеќе од 20 години беше дива депонија прерасна во нова зелена површина во Скопје.

-До пред некој месец, ова беше голема депонија во срцето на нашиот град. На граница помеѓу општините Центар и Аеродром.Еве како сега изгледа овој простор. Ново зеленило во Скопје, напиша на својот Фејсбук профил скопскиот градоначалник, Петре Шилегов.

Поврзани вести

Ѓорче Петров ќе добие нова градинка со капацитет за 175 деца

Stefanija Kuzmanovska

СДСМ: Мицкоски е фатен жив во сопствените лаги, Кичеец е негов извршител и соработник

Уште една жртва од коронавирусот во Македонија

Заев: Најголемата предизборна коалиција до сега „Можеме“ препознава важност државата да продолжи по вистинскиот пат

Никола Поповски

Настески за Локално: Не ми е познато дека има кривична за купопродажбата

Петровски: На секоја власт ѝ одговара луѓето да ѝ седат дома, избори мора да има