ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Прошетка наместо излет со скара, скопјани го искористија убавото време

Традиционалните излети со семејството и пријателите за првомајските празници годинава се невозможни поради мерките во борбата против Ковид-19.

Сепак, за разлика од Велигден сега полицискиот час е далеку поблаг.Па така скопјани убавото време го искористија за прошетка низ центарот на градот.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Јовановиќ: Катица Јанева беше донесена со согласност на сите партии

Viktor Jovanov

Владиниот лирџет на Скопскиот аеродорм пријавил ситуација за итност и по процедурите безбедно слетал

Влатко Зорба

Маканабис: Доколку не се донесе законот, канабисот ќе го истуриме пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Поповски

Кумановска болница: Инфективно останува да работи, вториот оддел затворен

Влатко Зорба

На собраниска седница ќе се најде автентичното толкување за помилувањето

Нелоски: Шилегов е можеби еден од најлошите градоначалници на Скопје