ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Шницла од бизон се појави на плоштадот „Македонија“

Нова герила акција на плоштадот „Македонија“ како потсетник на ресторанските гозби на функционерите на минатата влада осамна денес во близина на познатиот ресторан „Пелистер“.

Шницлата од бизон е една од сè почестите герила – акции со уметнички и просторни инсталации, со кои граѓанските активисти упатуваат пораки во предизборието.

Претходно, во главниот град можеа да се видат инсталациите на заробена држава во кафез, Јустиција како „сваровски“ приврзок, големо уво и мобилен телефон како симбол на прислушувањето на над 20.000 граѓани, а слични инсталации се појавуваат и во други градови низ земјата.

Шницла од БизонШницла од БизонШницла од БизонШницла од БизонШницла од Бизон

Поврзани вести

Јанева: Постапував професионално и законски и не сум го прекршила законот

Влатко Зорба

Обвинителството бара казни за седум лица од Кавадарци за неспроведување самоизолација

Забрчанец: Изминатите две и пол години, Владата успеа да ги демократизира институциите

Берта Китинска

Група за пријателство со Северна Македонија ќе се формира во грчкиот Парламент

Берта Китинска

Сицијалдемократите од ЕП со знамиња во рацете ги поддржаа Скопје и Тирана

Христина Николовска

Пуштено во употреба ново рекреативно детско катче во дворот на ПОУ „д-р Златан Сремец“