МАКЕДОНИЈА Политика

Герила акција во Дебар Маало: Пропагандната машина финансирана од Унгарија (ФОТО)

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер, Никола Груевски.

На телевизискиот екран се гледаат расфрлани банкноти кои потсетуваат на корупцијата на Груевски, кој за пропаганда на телевизиите без никакви критериуми потроши 38 милиони евра буџетски пари на граѓаните.

 

Фото: НОВА ТВ

Поврзани вести

Богоевски: Барањето за премиер Албанец не беше ништо повеќе од преговарачки чип

Во Ромското маало во Кочани: Украден бетонираниот дел на крак од улица

ЦГК: Вредноста на договорите за јавни набавки надмина 3,2 милиони евра

Филипче: Со отворање на границите и аеродромите нема да се зголеми бројот на дијагностицирани пациенти

Влатко Зорба

Донесена Уредба за задолжителна самоизолација при тестирање на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Починаа пет пациенти од Ковид-19, регистрирани се вкупно 505 смрти случаи во земјава

Берта Китинска