МАКЕДОНИЈА Скопје

Гори депонија во Шуто Оризари (видео)

Гори депонијата во Шутка.

„Овој проблем се проткајува неколку години наназад, овде во близина на Визбегово, единствено што можам да кажам е да апелирам до надлежните, тоа пред се се општините Шуто Оризари, Бутел да го решат овој проблем, а тука да им помогне и Град Скопје и еднаш засекогаш да се реши овој проблем“, истакна Владимир.

Тој додава дека често пријавуваат во Пожарна и тие го гасат пожарот, а потоа веројатно, отпадот сам се пали.

ТВ21 е на терен и известува директно од таму.

🔴 [LIVE] Alarmante, digjet deponia ne Shutkë 🔴 [ВО ЖИВО] Гори депонијата во Шутка

🔴 [LIVE] Digjet deponia ne Shutkë🔴 [ВО ЖИВО] Гори депонијата во Шутка

Gepostet von TV21 am Montag, 8. Juni 2020

 

Поврзани вести

Пендаровски: Србија и Северна Македонија имаат заедничка цел – членство во ЕУ

Ивана Рамаданова

Одличните услови на студирање главна причина за избор на Меѓународниот Балкански Универзитет

Maja_Serafimova

Во понеделник ќе има квалификациско тестирање во четири средни училишта

МЗ: Нови 78 случаи на Ковид 19 во земјава

Берта Китинска

Активни над 8800 ковид-случаи во Скопје: Аеродром и Гази Баба на врвот

Никола Поповски

Спасовски: Нема да дозволиме влез на мигранти

Stefanija Kuzmanovska