МАКЕДОНИЈА

Граѓаните затекнати во Словенија тргнаа дома за Северна Македонија

Нашите граѓаните кои поради коронавирусот беа затекнати и заглавени во Словенија, утрово го продолжија патот за Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Љубљана.

Се работи за вкупно 42 лица, а најголем дел од нив доаѓаат од Италија и Германија. Се очекува во текот на денот да пристигнат во Северна Македонија, по што ќе треба да бидат сместени во државен карантин.

Во решавањето на целата ситуација директно беше вклучена и Амбасадата на Северна Македонија во Словенија.

Поврзани вести

Адвокатот Страшевски од предметот „ТНТ“ наместо на судење заминува на годишен одмор

СДСМ: Во новиот мандат, шестотини милиони евра за развој и поддршка на бизнисот

Филипче: Се разгледува целосна забрана зошто и покрај препораките, луѓе се собираат по кафани

Александар Тодески

Агенцијата за управување со одземен имот ги има чантите и гардеробата на Боки 13 и мебелот на Јанева

Александар Тодески

Блокади и протести од Независниот синдикат на полицијата

user3

МИОА: ДПМНЕ продолжува да шпекулира и да презентира селективни информации