МАКЕДОНИЈА

Грчкото МНР упати честитки за нашето членство во НАТО

Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот „Твитер“ профил упати честитки за нашето членство во НАТО, додавајќи дека очекува конструктивна соработка, јави дописничката на МИА од Атина.

-Ѝ честитаме на Република Северна Македонија за нејзиното членство во НАТО како 30-ти член на Алијансата. Добредојде за нашите соседи во НАТО семејството и очекуваме конструктивна соработка во рамките на Алијансата, напишаа од грчкото МНР на „Твитер“.

Поврзани вести

Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин утревечер ќе ги забавува жителите на Скопје

Миле Јовановски за случајот „Рекет“: Не чувствувам вина

user3

Седумгодишното дете кое почина на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Влатко Зорба

Спасовски: Очекуваме грешката да биде исправена многу бргу и да почнеме преговори

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема одговорност доколку не добиеме датум за преговори со ЕУ

Viktor Jovanov

Мајската пензија ќе се исплаќа од 27 мај