МАКЕДОНИЈА

Хоспитализирани се 6 деца и 8 позитивни мајки во болницата во Козле

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 17 пациенти. На оваа клиника има вкупно 137 хоспитализирани пациенти. На кислородна поддршка се 97 пациенти и нема пациенти на механичка вентилација.

Во болницата во Козле хоспитализирани се 6 деца и 8 позитивни мајки, 3 деца и 1 мајка суспектни на ковид-19.

Во ГОБ „8 Септември“ има 6 приеми, а вкупно хоспитализирани се 49 пациенти. На респиратор е еден пациент.

Во болницата во Битола се хоспитализирани 57, а во болницата во Штип се 54 пациенти. На инфективните одделенија во Тетово, Охрид, Велес, Куманово, Прилеп, Гостивар, Струмица, Струга, Кочани, Гевгелија и Кавадарци се хоспитализирани 281 позитивни и сомнителни на Ковид-19.

Поврзани вести

Време: Сончево и до 23 степени

ДИК е ненадлежна да одлучува за барањата на Чулев

Никола Поповски

Атанасов: КОВИД-19 не може да се пренесе преку храната, со нејзина консумација, но може преку пакувањата на производите во маркетите

НАТО состанок за поддршката на С.Македонија, Албанија и Црна Гора за справување со Ковид-19

Берта Китинска

Малески: Наместо избори, дебата за да изградиме заеднички став за надворешната политика

Христина Николовска

Трагедија во семејство Ѓерѓев: Двајца браќа починаа во рок од три дена од последици на Ковид-19

Берта Китинска