Категорија : Хроника

Хроника

Приведен 28-годишен маж во Чаир по распишана потерница

Влатко Зорба
Полициски службеници денеска приведоа едно лице од Чаир по распишана потерница, соопшти МВР. – Во 14 часот денеска полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка-...
Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал од местото

Влатко Зорба
Засега непознато возило на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш....
Хроника

Починал работник додека извршувал работни задачи во локомотива

Влатко Зорба
На пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица „Дељадровци“, на С.В.(51) од с.Долно Коњаре, кумановско, кој извршувал работни задачи во локомотива, вчера му...
Хроника

Кафе-барот „Интермецо” продолжил со работа и покрај забраната, ќе биде поднесена кривична пријава

Stefanija Kuzmanovska
Кафе-барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа и покрај забраната од 30 дена што ја изрече Општина Центар поради бучава. Градоначалникот на Општина...
Хроника

МВР: 409 санкционирани возачи во Скопје

Влатко Зорба
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град Скопје изречени...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Измислувајќи сообраќајки барале пари од семејства на наводни жртви

Никола Поповски
Тетовската полиција уапси две лица за кои се сомнева дека измислувале сообраќајни незгоди и стапувале во контакт со семејствата на наводните жртви на сообраќајките, при...
Хроника

Над 80 санкции за еден час во Кавадарци, над 16.000 за месец во државата

Берта Китинска
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Прилепчанец со години ја малтретирал и се самозадоволувал пред сопствената ќерка

Никола Поповски
МВР соопшти дека Одделението за внатрешни работи Прилеп поднела кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп. Тој се товари за сторени кривични дела „задоволување на полови...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Приведен полицаец за примање 2000 евра поткуп

Никола Поповски
Министерството за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за економски криминал и корупција денеска  околу 18 часот во Куманово го...