Хроника

11 сообраќајки во Скопје, едно лице загинато

Едно лице, сопатник во возило, загинало во сообраќајна несреќа, две лица, сопатник во возило и велосипедист, се здобиле со тешки телесни повреди во вкупно 11 сообраќајни несреќи што во текот на изминатиот ден се случиле на подрачјето на СВР Скопје.

Во останатите сообраќајки лицата се полесно повредени и/или е причинета материјална штета.

Двајца возачи се исклучени од сообраќај – еден поради управување возило под дејство на алкохол, а другиот зашто немал возачка дозвола. Исклучени се и две нерегистрирани возила.

Според извештајот на Одделението за превенција на СВР Скопје, поради непрописно паркирање, со „пајак“ биле подигнати 56 возила. 

Поврзани вести

Се скарал со соседите и почнал да се заканува со пиштол, за време на полициски час

Во товарен воз на Табановце откриени четворица мигранти од Авганистан

Stefanija Kuzmanovska

Сузбиена е организирана 14-члена криминална група која криумчарела мигранти

user3

Пронајдена марихуана во пакет што мајка го донела на својот син во затвор

Никола Поповски

„Ласкарци” продолжува во Кривичниот суд

Stefanija Kuzmanovska

Обид за силување кај фонтаната во Градскиот парк

Берта Китинска