Хроника

283 прекршоци за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 283 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Поврзани вести

Нападната жена која работи во обезбедувањето во Управата за матични книги

Берта Китинска

Во камион на патот Радовиш -Штип пронајдени 94 мигранти, возачот и сопатникот во бегство

Берта Китинска

МВР: Приведени се 19 лица, не ја почитувале забраната за движење

Казна од по 1000 евра за 4 лица од Дебар кои не почитувале полициски час

Прекршители на полицискиот час во Сингелиќ ќе платат казни од 3.500 до 5.000 евра

Берта Китинска

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Берта Китинска