Хроника

Борби на деца во Скопје (ВИДЕО)

На снимките објавени од самопрашај.мк може да се види како две момчиња се тепаат со боксерски ракавици, додека стотици други гледаат и навиваат.

Две момчиња се тепаат, а стотина други страсно навиваат. Сцената, која наликува на бокс-меч на отворено, ја следат и возрасни луѓе кои заедно со малолетниците го чекаат исходот. Тепачката се случила минатата недела во скопски Капиштец. Очевидци велат дека оваа борба меѓу децата среде бел ден, не се случува прв пат.

Пријавиле во полиција, но и по една недела од настанот, МВР сѐ уште го истражува инцидентот.

Поврзани вести

Од Германија екстрадиран трето обвинетиот за убиството на Саздовски

Влатко Зорба

Кавадарци: Жена кршела чаши, маж тепал сограѓани во кафеана

Уапсено 19- годишно момче на аеродромот во Скопје

Тешка сообраќајка кај Струмица – повредени три лица

Берта Китинска

Пожар во ресторан позади Катастар во Тафталиџе

Сведок на „Ласкарци“: Не приметив никакво кочење на автобусот или нешто да прави возачот за да го врати автобусот на патот

Maja_Serafimova