Хроника

Брачниот пар Мусаи од Струга убиени во Мелбурн

Ветон Мусаи (29) по потекло од Струга и неговата сопруга Линдита Мусаи биле застрелани во нивниот дом во Мелбурн на 31 декември.

Линдита (25) починала на лице место, а Ветон наредниот ден во болница.

Единствениот осомничен за крвавиот чин е таткото на убиената Линдита кој има прострелна рана која си ја нанел обидувајќи се да се самоубие откако ги убил ќерката и зетот.

Поврзани вести

ОЈО бара истрага за разбојништво во спортска обложувалница во Скопје

Влатко Зорба

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Берта Китинска

Двајца скопјани прво направиле сообраќајка, па се истепале

Берта Китинска

Царината заплени заштитни маски, ракавици и антибактериски гелови

Ниту гаранцијата од 143.000 евра не му помогнаа на Боки 13 да излезе од Шутка

Со џип удрил две ракометарки на Вардар додека чекале автобус