Хроника

Дедо им се заканувал на внуците врзувајќи ги за дрво и удирајќи ги со дрвена палка во Градски парк

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Д.(46) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“.

„На 28.06.2020 околу 12.30 часот во Скопје, на ул.„Наум Наумовски Борче“ во Градски парк пријавениот, со употреба на внатрешна гума од мопед, го заврзал за дрво својот малолетен внук, додека малолетната внука ја удрил по главата и упатил закани со дрвена палка, по што настанот бил снимен и пријавен од страна на очевидец.“ соопштуваат од МВР

Поврзани вести

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Влатко Зорба

Регистрирани 473 прекршоци за неносење маски

Александар Петровски

Го пријавиле за семејно насилство, па ги нападнал и полицајците

Берта Китинска

Поднесена кривична пријава за бесправно градење пред ДТЦ Мавровка

Александар Петровски

Старица пронајдена почината, телото предадено на обдукција

Во водите на езерото „Младост“ се удави младо момче