Хроника

Директорот на „Македонија пат“ пробал да избега од полицијата за време на полициски час

На 20.05.2020 околу 21.20 часот на улицата Илинденска во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Во 21.40 часот на наплатната рампа Желино возилото било запрено од полициска патрола и било констатирано дека се работи за Б.М., кој се претставил како директор на „Македонија Пат“. По наредба на Јавен обвинител на лицето ке му биде издаден платен налог по член 211 став 4, од Законот за безбедност во сообраќајот, соопштија од МВР.

Поврзани вести

Уапсениот сопственик на „Арс груп“ од Скопје сакал да произведува муниција во „Сувенир Самоков“

Влатко Зорба

ОЈО поднесе обвинителен акт против негувателка поради малтретирање на две деца

Stefanija Kuzmanovska

Градежен работник од Штип почина рано утринава

Берта Китинска

Истражители влегоа во просториите на СЈО

Влатко Зорба

Двајца потешко и шест полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Влатко Зорба

Началникот на струмичката полиција случајно испукал куршум додека го чистел пиштолот