Хроника

Дрвокрадци нападнале двајца полицајци од Велес

Дрвокрадци нападнале двајца полицајци од во Велес.

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци, пренесува batali.net.

Еден од полицајците има отворена повреда на главата, од челото кон тилот, а другиот има затворена повреда на стомак.

Поврзани вести

Затвор за скопјанец кој ја убил својата сопруга

Вишото обвинителство даде предлог да се одбијат жалбите на обвинетите за пресудите за „крвавиот четврток”

Стружанец заработи кривична за прекршување на мерките за самоизолација

Јовановски бара укинување на притворот поради лоша здравствена состојба

Влатко Зорба

Уапсен полициски службеник, одбил да се идентификува и се однесувал агресивно

Александар Петровски

Се судриле со велосипеди на патеката на кеј – маж и жена пренесени во болница