Хроника

Една и пол година затвор за дадилката што лани тепаше дете во игротека

Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром, доби една и пол година казна затвор.

Оваа одлука ја донел Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината.

Сега предметот по жалба е во Апелацискиот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе остане иста или ќе се промени.

Обвинителството поднесе обвинение за дадилката откако видеото, на кое се гледаше како го тепа детето, беше јавно објавено.

Поврзани вести

Приведен вработен во УЈП поради примање поткуп

Влатко Зорба

Семејство од Битола наместо во изолација се тепале со соседите

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Поднесен обвинителен акт против 11 лица, меѓу кои и Стевчо Јакимовски

Влатко Зорба

Поднесена кривична пријава против гостиварец, обљубил 15 годишна девојка

Обвинение против тројца турски државјани за фалсификување патни исправи

Влатко Зорба