Хроника

Едно лице е повредено во синоќешното невреме во Скопје

Во синоќешното невреме во Скопје е повредено едно лице, а најголема штета е направена  на  кровот во средното хемиско училиште  Марија Кири Склодовска и во Карпош.

Фото: Борче Поповски

– Најмногу штета со паднати кровови имаше во Карпош на потегот од мостот Обединети Нации до Скопје Сити Мол, но и тоа беше расчистено до 3.00 ласот изутрина. Колку што знам до сега е евидентирано само едно повредено лице, изјави денеска на прес конференција  градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Поврзани вести

Апелација: Јанакиески останува во домашен притвор

Влатко Зорба

МВР: 52 лица не ја почитувале забраната за движење, 205 не носеле заштитна маска

Три лица од Гостивар добија притвор од 30 дена за обид за убиство

Тетовец со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца

Берта Китинска

Двајца ранети во изрешетано „ауди“ во скопска Железара

Берта Китинска

МВР: Дисциплинска за полицајците што без заштитна опрема приведоа скопјанец што си го шеташе кучето

Влатко Зорба