Хроника

Експлозив пронајден во семеен дом во Крушево

Во семеен дом на улица „Партизанска“ во Крушево вчера попладне бил пронајден експлозив.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера во 16:30 часот во Полициска станица Крушево, М.Р.(64) од Словенија пријавила дека во семејниот дом на ул.„Партизанска“, во сопственост на нејзиниот починат брат Р.М. од Крушево, пронашла експлозив.

За настанот е известена Дирекцијата за заштита и спасување.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денот.

Поврзани вести

Познат идентитетот на двајцата насилници кои малтретираа девојка во Штип

Берта Китинска

До темел изгоре куќа во Велес во местосна „Варналиите“

Александар Тодески

Повредени две девојчиња, 60. годишен скопјанец ги удрил со автомобил

Совладан разбојник кој сакал да ограби маркет во Чаир

Влатко Зорба

Избувна пожар во фабрика за сокови во Охрид

Берта Китинска

Спасовски за нападот врз Мутков: Тоа се луѓе познати на јавноста по криминални активности