Хроника

ФОТО: Пожар целосно уништи три трафики во Скопје

По извршениот увид, од МВР  потврдија дека на „Кеј 13 ноември“ во Скопје изутрината се опожарени три трафики, од кои една е угостителски објект.

Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарната бригада, но се уште не се познати причините за неговото избувнување и колкава е причинетата материјална штета.

Од Противпожарната бригада информираат дека интервенирале со две возила и шест пожарникари, на површина зафатена со пожар околу 70 метри квадратни. Пожарот целосно бил изгаснат околу 06.30 часот.
Пожарото бил пријавен во СВР Скопје утрото во 4:28 часот.

Поврзани вести

Силувана 39-годишна Охриѓанка

Никола Поповски

Нови рочишта за „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“

Влатко Зорба

Кавадарчанка се здобила со повреда на работното место во фабрика

Пакистанци и жители на Ваксинце киднапирале мигрант од Мароко и му барале пари

Викендов спречен влез на 180 мигранти

Влатко Зорба

Скопјани продолжуваат да пријавуваат заскитани куршуми во своите домови