Хроника

Германец пронајден мртов во стан во Скопје

Четириест и двегодишен Германец бил пронајден починат во стан во Скопје, информираат од полицијата.

– На 28.05.2020 во 16.42 часот во СВР Скопје, С.И. пријавила дека во стан на ул. „Јордан Мијалков“ во Скопје го пронашла починат Х.Н.(42) од Германија. Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција , соопшти МВР.

Поврзани вести

Во текот на изминатото деноноќие, регистрирани 66 прекршувања на полицискиот час

Берта Китинска

Престрелка во Александар Палас, повредени нема

Влатко Зорба

Товарен воз удрил во автомобил управуван од 16 годишник

Берта Китинска

Притвор за стружaнец кој со нож ограбил жена во нејзиниот дом во Лисиче

Берта Китинска

Oсомничените во „Рекет“ повикани во Кривичен

Влатко Зорба

Исчезна малолетно девојче од Скопје

Берта Китинска