Хроника

Го пријавиле за семејно насилство, па ги нападнал и полицајците

На 28.04.2020 во 21.20 часот во село Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од с.Подареш, постапувајќи по претходна пријава дека истиот во 20.50 часот извршил кривично дело „семејно насилство“, по што пријавениот физички ги нападнал полициските службеници, соопшти полицијата.

Б.И. бил префрлен во Психијатриска болница Негорци – Гевгелија. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

На двајца албански државјани одреден привор за шверц и дрога

Maja_Serafimova

Со бекатон плочки искршиле такси во Скопје поради недоразбирање во сообраќајот

Тракторист загина во тешка сообраќајка кај Југокомерц

Поради злоупотреба на службена положба кривична пријава за еден полицаец

Maja_Serafimova

Пронајдени дрога и куп пари кај двајца браќа дилери на дрога

Никола Поповски

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори