Хроника

Исчезна деветнаесетгодишна девојка од Скопје

На 14.05.2020 во 19:00 часот во СВР Скопје, Т.Т.(48) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка М.Т.(19). СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на лицето – соопшти МВР.

Поврзани вести

Вооружен грабеж во аптека во Ново Лисиче

Берта Китинска

Четворица тешко повредени во сообраќајки во Скопје

user3

Инспектор нападнат од страна на див превозник на граничниот премин Делчево

Берта Китинска

Обид за силување во Негорци

Никола Поповски

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Влатко Зорба

Овчар од Косово се обидел да силува момче во Градско