Хроника

Кавадарчанец нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро

Кавадарчанец нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро

Кавадарчанец бил нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро, синоќа околу 18 часот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во Полициската станица Кавадарци, П.А.(50) изјавил дека бил физички нападнат од С.В.(40) со уште четири непознати лица. Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Велешкиот суд го прогласи за виновен: Панчевски осуден на три и пол години затвор

Александар Петровски

Приведен велешанецот кој пукаше кон полицаец пред црквата „Св.Спас“ во Велес

Влатко Зорба

Полициска акција вечерва во Сарај

Влатко Зорба

Прилепчанец бегал со возилото, полицајци му пукале во гумата

Пожар во куќа во близина на Домот на градежници

Влатко Зорба

Пронајдени автоматски пушки, пиштоли и хероин