Хроника

Кавадарци: Жена кршела чаши, маж тепал сограѓани во кафеана

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица Кавадарци, А.Д.(35) од Кавадарци пријавил дека околу 02.30 часот во угостителски објект во Кавадарци, тој и М.Д. биле физички нападнати од неколку лица.

Во врска со истиот настан, на 06.01.2020 во Полициската станица Кавадарци, С.Ј.(28) и А.М.(29), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека околу 03.00 часот во угостителски објект во Кавадарци биле физички нападнати од едно машко лице, додека едно женско лице кршело чаши.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Приведени дрвокрадци меѓу нив и претседател на комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Берта Китинска

Двајца браќа приведени во тетовската полиција откако претходно агресивно се однесувале во клиничката болница

Александар Петровски

Кривични за поранешен в.д. директор и раководители на Водостопанство, подружница Кумановско-липковско поле

Влатко Зорба

За непочитување на полицискиот час, 24 скопјани ги очекува 48 илјади евра казна

Влатко Зорба

Заменик министерот за здравство фатен како прима поткуп

Влатко Зорба

Отстранети 28 непрописно паркирани возила од јавните површини во Скопје

Влатко Зорба