Хроника

Кривична за кичевчанец за убиство

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал во координација со Одделението за внатрешни работи Кичево, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против Ш.Љ.(40) од кичевското село Жубрино. На него му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Пријавениот, во периодот од 26 до 28 јули 2019 година, со цел да пронајде и одземе пари и злато и да се стекне со противправна имотна корист, насилно влегол во куќата сопственост на Б.Б.(67) во селото Црвевци и со употреба на дрвени предмети и со физичка сила, го нападнал нанесувајќи му повреди од кои потоа починал.

Поврзани вести

Ново рочиште за „Монструм”

Stefanija Kuzmanovska

Ограбено казино во Порта Влае

Stefanija Kuzmanovska

Побегнал од „Затвор Куманово“, но полицијата го уапила и го вратила назад

Берта Китинска

Уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Тешка сообраќајна несреќа: Едно лице починато

Влатко Зорба

Пукање во Скопје, две лица тешко ранети

Берта Китинска