Хроника

МВР: 89 лица не ја почитувале забраната за движење

Според статистиките на МВР, во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на цела држава 89 лица не ја почитувале забраната за движење, а од нив осум се малолетници. Притоа, приведени се 38 лица, а за останатите лица се изготвени записници.

Што се однесува до мерките за изолација, во текот на изминатото деноноќие (30/31.03) на територијата на државата на 101 лица им се издадени решенија за изолација, а 40 лица потпишале  изјава за самоизолација. Oд страна на полициски службеници биле извршени контроли над лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека едно лице што било во изолација не е затекнато во  својот дом.

Поврзани вести

Еден загинат, еден тешко повреден во сообраќајка меѓу „ауди“ и „јамаха“

Берта Китинска

Последниот дел од пожарот во Ракотинци – Сопиште е изгаснат

Влатко Зорба

ОЈО поднесе обвинение за злоупотреба во Агенцијата за филм

Влатко Зорба

Индиец се обидел да си пренесе сограѓанин во багажник преку „Богородица“

Александар Тодески

Петровска: Лицата од снимката се идентификувани, најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување

Влатко Зорба

МВР: 117 прекршувања на забраната за движење во текот на вчерашниот ден

Берта Китинска