Хроника

МВР апсеше дилери на марихуана во државава

На 24.10.2019 во 23.45 часот полициски службеници од СВР Куманово го привеле К.В.(22) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 24.10.2019 во 14.30 часот полициски службеници од СВР Скопје во с.Горно Нерези, Скопско, ги лишиле од слобода И.Т.(22) и Д.Р.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед во возилото во кое се наоѓале била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 24.10.2019 во 21.00 часот полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го привеле Ф.В.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 24.10.2019 околу 17.00 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Ј.Г. од скопско Волково и Х.Б.(20) од Тетово, затоа што при преглед кај нив бил пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе им биде изготвен соодветен поднесок.

На 25.10.2019 околу 01.00 часот во тетовското село Синичане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Ј.А.(24), Ј.А.(18) и Л.Е.(32) од гостиварска Горна Бањица. При нивен и преглед на возило „фолксваген голф“, со гостиварски регистарски ознаки, во кое се наоѓале, била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани вести

Белгија: Уапсено лице кое било во посета на С.Македонија и одбило да биде во задолжителен карантин

Никола Поповски

Кривична против наставник кој истепал ученик во основно училиште

Приведени 55 лица за непочитување на забраната за движење

Влатко Зорба

Куршум завршил на избирачко место додела се броеле гласови

Никола Поповски

Притвор за Д.С. од Кочани кој го убил својот татко

Влатко Зорба

Апелација: Јанакиески останува во домашен притвор

Влатко Зорба