Хроника

МВР: Без маска во изминатото деноноќие регистрирани 461 граѓанин

Во текот на изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 потпишале изјави за самоизолација.

Како што информира МВР, полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што се евидентирани две кои не ја почитувале мерката.

За неносење заштита на лице регистриран е 461 прекршок.

Поврзани вести

Скопјанка починала во лифт, се заглавил кога Итната помош ја носела кон болница

Александар Тодески

Се трага по еден од четворицата напаѓачи кој денеска претпладне повреди полицаец во Велес

Никола Поповски

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Берта Китинска

Двајцата насилници ја признаа вината за навредите и тепањето на девојката од Штип

Берта Китинска

Скопјанец фатен со марихуана

Исчезна деветнаесетгодишна девојка од Скопје