Хроника

МВР со детали за инцидентот кај старата градска болница

На 09.08.2020 во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат од Џ.Б.(24) од Скопје, соопштија од МВР.

Според пријавеното, на нападот му претходела расправија поради претходно случена сообраќајна незгода во Шуто Оризари, во која бил повреден малолетник. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Поврзани вести

Полициски инспектор негира дека осомничен во случајот ,,Монструм” бил тепан

Александар Петровски

Најмалку еден приведен по гевгелиското оро за Велигден

Влатко Зорба

На Ќафасан уапсен Албанец по потерница распишана од Интерпол

Влатко Зорба

Еден возач потешко, а девет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Maja_Serafimova

Приведен малолетник кој објавил на социјалната мрежа „Тик-Ток“ како потпалува шума

Влатко Зорба

Кумановец казнет со 2.000 еврa, не седел во самоизолација