Хроника

На Ќафасан уапсен Албанец по потерница распишана од Интерпол

Вчера во 17:20 часот на Граничниот премин Ќафасан на влез во Р.С.Македонија, бил лишен од слобода M.A.(59) од Р.Албанија затоа што се барал по распишана меѓународна потерница на Интерпол-Р.Турција.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Поврзани вести

Во овој период главен генерал е министерот Венко, вели Ангелов

Влатко Зорба

Момче нападнато во автобус

Берта Китинска

Приведен осомничен за обид за убиство

Кривична за поткуп за член на општински извршен одбор во Струмица и раководител на секторот за аналитика на ВМРО-ДПМНЕ

Берта Китинска

Седеле пред продавница за време на полициски час, парична казна за 12 лица од Ресен

Повредени шест патници и возач откако нагло запрел автобус во Скопје

Влатко Зорба