Хроника

Нападнато младо момче во Кондово

Вчера во 15.15 часот, во СВР Скопје, С. С. (20) од скопското село Кондово, пријавил дека во 14.15 часот покрај автопатот Скопје – Тетово, во атарот на селото, по претходна расправија, бил физички нападнат од соселаните К .А. (51) и А. А. (45).

Направен е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информира МВР.

Поврзани вести

Запален летниковец во парк шумата Гази Баба за време на полицискиот час (ФОТО)

Влатко Зорба

Претапан вработен во Градски паркинг во Аеродром

Никола Поповски

Во Куманово пронајдена рачна бомба од Втора светска војна

Влатко Зорба

Во камион на патот Радовиш -Штип пронајдени 94 мигранти, возачот и сопатникот во бегство

Берта Китинска

Пожар во куќа во близина на Домот на градежници

Влатко Зорба

Скопјанец фатен со марихуана