Хроника

Обид за силување кај фонтаната во Градскиот парк

Вчера во 14.13 часот во Полициската станица Центар, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во близина на фонтаната во Градски парк, машко лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Поврзани вести

Приведена скопјанка, агресивно се однесувала кон полицајци

Засекогаш протерани од земјава двајца криумчари на мигранти

Берта Китинска

Истражители влегоа во просториите на СЈО

Влатко Зорба

Осумгодишно дете починало во возило на итна помош

Никола Поповски

Пронајдена неексплодирана тромблонска мина

Несреќа кај Ласкарци: БМВ излета од мост, едно лице повредено