Категорија : Хроника

Хроника

Приведени пет лица од Куба за илегално преминување на државната граница

Влатко Зорба
Пет лица од Куба вчера пред битолското село Кременица биле приведени поради тоа што илегално ја преминале државната граница и од Грција влегле во државава....
Хроника

Данец приведен на „Деве Баир“

Ивана Рамаданова
Поради сомнение за кривично дело „фалсификување на исправа“ вчера во 18:10 часот на граничниот премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22) од Данска. Како што информираат...
Хроника

МВР: Приведени двајца Кубанци кај Меџитлија

Ивана Рамаданова
Двајца кубански државјани синоќа се приведени во реонот на Граничниот премин „Меџитлија“, откако се обиделе незаконски да ја преминат државната граница, информираат од Министерството за...
Хроника

Повредени шест патници и возач откако нагло запрел автобус во Скопје

Влатко Зорба
Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во 14.55 часот на ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, при нагло запирање на автобус „даф“, со скопски регистарски...
Хроника

Уапсен тетовец за доиздржување затворска казна за убиство

Влатко Зорба
На регионалниот пат Тетово-Брвеница, денеска околу 12 часот, со наредба од Казнено-поправната установа „Идризово“, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Џ.Д. (50) од Тетово,...
Хроника

20 лица повредени во 36 сообраќајќи викендов во Скопје

Влатко Зорба
Возач и двајца сопатници во патнички возила биле тешко повредени во три од вкупно 36 сообраќајни незгоди што изминатиов викенд се случиле на подрачјето на...
Хроника

Жена загина во сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Влатко Зорба
Сопатничка во возило го загубила животот во сообраќајна несреќа што се случи утрово на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Според СВР Тетово, несреќата се случила...
Хроника

Пронајдено безживотно тело на жена во водите на Вардар

Влатко Зорба
Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за...