Категорија : Хроника

Хроника

Полицијата пронајде пиштол во возило управувано од 16 годишно лице

Stefanija Kuzmanovska
Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција вчера во 12:30 часот на улицата „Кузман Шапкарев“ во Скопје сопреле патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски таблички...
Хроника

Идентитетот на машкото тело на Шар Планина ќе се утврдува во Скопје

Берта Китинска
Машко безживотно тело претпладнево е пронајдено на Шар Планина по што полициски службеници од Тетово со хеликоптер заминале до местото за да направат увид. Според...
Хроника

Пронајдено е машко безживотно тело во Шар Планина

Берта Китинска
Пронајдено е машко безживотно тело во Шар Планина, објави ТВ21. Телото е пронајдено од планинар кој случајот веднаш го пријавил во полиција. Од тетовската полиција ...
Хроника

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Берта Китинска
На магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај „Робовска крстосница“, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу три возила – „тојота авенсис“, „шевролет матиз“ и „рено...
Хроника

Уапсени 5 лица, фатени со дрога

Берта Китинска
Во текот на вчерашниот ден во повеќе градови низ Македонија  најдени лица кои поседувале дрога и психотропни супстанци. Денеска во 02:00 часот по полноќ 55-годишен...
Хроника

„Зиртаре“: Македонски борач е еден од убиените во казиното во Блаце

Берта Китинска
Албанскиот медиум „Зиртаре“ објави дека младиот борач Бунјамин Нуиши, кој беше член на боречкиот клуб Тефејуз бил убиен во нападот на казиното во Блаце. Нуиши...
Хроника

Кривични пријави за две лица за убиство на Дилавер Бојку Леку

Берта Китинска
Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „убиство“ и „убиство во обид“, Оделението за внатрешни работи Струга, поднесе кривична пријава против К.Л. (33)...
Хроника

Полицајка е нападната во Скопје додека си ја вршела работата

Берта Китинска
Полицајка е нападната во Скопје додека си ја вршела работата. Вчера во 13:35 часот на улицата ‘„Бранислав Нушиќ’, 45-годишниот Ф.П. агресивно се однесувал и ја...
Хроника

Тешка сообраќајка кај Струмица – повредени три лица

Берта Китинска
Утрово во 07:40 часот се случи тешка  сообраќајна несреќа  на регионалниот пат Струмица- Ново Село, меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во...
Хроника

Тетовец проголтал ќесички со марихиана и прашкаста материја кога ја видел полицијата

Берта Китинска
На 14.02.2020 во периодот од 15.15 до 17.45 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со полициски службеници со...