Категорија : Хроника

Хроника

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Влатко Зорба
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на...
Хроника

Тони Трајковски кон судијата: Не сум добар

Влатко Зорба
Адвокатот на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ до судот достави лекарска документација за која тој побара да остане во...
Хроника

„Монструм“ продолжи таму кај што застана

Влатко Зорба
Судскиот процес „Монструм” за петкратното убиство кај Смилковското езеро на кратко се врати на почеток, но во согласност со одбраната продолжи таму каде што застана....
Хроника

Сообраќајка кај Миладиновци: Загина 17-годишна девојка, а уште две лица се повредени

Никола Поповски
Еден час по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен...
Хроника

Со пиштол и фантомка ограби аптека среде бел ден во Капиштец (ВИДЕО)

На Јутјуб се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје. Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Новороденче починало во Батинци

Новороденче, старо неколку дена, починало вчера во скопското село Батинци. Како што соопшти МВР, случајот во Полициската станица Драчево бил пријавен вчера во 16:20 часот...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Притворен 24-годишен дилер на дрога

Никола Поповски
Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка за 24-годишен кумановец поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,...