Категорија : Хроника

Хроника

Скопјанка паднала по скали во двокатен автобус, пренесена на клиника

Александар Тодески
На 07.12.2019 во 12:35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Н.П.(69)...
Хроника

Приведени четворица малолетници за нападот со нож во Бутел

Александар Тодески
 СВР Скопје ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден на возраст од 15 и еден на...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Албанската полиција спаси Македонец, кој бил киднапиран во Тирана

Албанската полиција уапсила две лица под обвинение дека во Тирана вчера киднапирале 23-годишен македонски државјанин, кому му барале 250.000 евра. Судија на претходна постапка им...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Најтешко повредената патничка префрлена во ургентниот центар во Ниш

Сите патници од сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел од...
Хроника

Најтешко повредената патничка од автобусот пренесена во болница во Ниш

Александар Тодески
Најтешко повредената патничка од автобусот со македонски регистарски таблички кој утрово се преврте во Србија е пренесена во болницата во Ниш. Од 26-те повредени во...
Хроника

ВИДЕО: 26 лица повредени во превртениот автобус, велат од МНР

Александар Тодески
Две лица се тешко, а 24 полесно повредени во превртениот македонски автобус на автопатот Прокупље-Блаце, кој превезувал патници до Копаоник. Според спрските медиуми, автобусот се...
Хроника

Македонски автобус се преврте во Србија: Дванаесет повредени

Александар Тодески
Едно лице е тешко повредено, а 11 се полесно повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Прокупље – Блаце, кај Белољин, кога околу 10 часот се...
Хроника

Поднесена кривична за стружанец, осомничен за недозоволена трговија со оружје

Александар Тодески
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.Л. (53) од селото Долна Белица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Хроника

Три лица осомничени за трговија со кокаин

Александар Тодески
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе наредба за спроведување на истражна постапка против три...