Категорија : Хроника

МАКЕДОНИЈА Хроника

Нападнал вработен во маркет откако не сакал да го напушти поради неносење маска

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.Ѓ. (32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Како...
Хроника

Охриѓани малтретирале повозрасен скопјанец за долг од 4.000 евра

Скопјанец и охриѓанец се сомничат дека извршиле кривично дело „самовластие“ врз 65-годишен скопјанец кој од нив позајмил 4.000 евра. Кривичната пријава е поднесена против П.Р....
Хроника

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Кавадарчанка синоќа пријавила во полициска станица дека била удрена од автомобил „голф“ со скопски таблички по што возачот застанал и физички ја нападнал. Случајот е...
Хроника

Десетгодишно девојче и жена повредени откако во нив удрил автомобил

Берта Китинска
Десетгодишно девојче и постара жена од Радовиш се здобиле со повреди откако во нив удрил автомобил. -Вчера во 09:15 часот било пријавено дека во Радовиш...
Хроника

Дедо им се заканувал на внуците врзувајќи ги за дрво и удирајќи ги со дрвена палка во Градски парк

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Д.(46) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“. „На...
Хроника

Велешанец паднал од мотор и бил прегазен од камион, во многу тешка состојба префрлен на скопските клиники

Берта Китинска
Кај игралиштето во населбата Тунел во Велес, утрово, околу 7 часот, 56-годишен велешанец паднал од мотор и притоа бил прегазен од камион, потврдува за МИА...
Хроника

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Oхридското езеро

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното...
Хроника

Поради агресивно однесување кон полицајци, уапсени мајка и син во Карпош

Вчера во скопски Карпош полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, за нарушување на јавен ред и мир....