Хроника

Побегнал од „Затвор Куманово“, но полицијата го уапила и го вратила назад

„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово“ соопштуваат од полиција.

На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.

Поврзани вести

Идентитетот на машкото тело на Шар Планина ќе се утврдува во Скопје

Берта Китинска

Татко од Скопје претепал соученик на негов син

Берта Китинска

Поднесен обвинителен акт против 11 лица, меѓу кои и Стевчо Јакимовски

Влатко Зорба

Контролори од Фондот за здравство обвинети за примање поткуп од 30.000 денари

Берта Китинска

Српски возач обвинет за смртта на мотоциклист од Скопје

По 1.000 евра казна за 30 лица од Гевгелија кои играа оро за време на забрана за движење