Хроника

Почина деветанесетгодишникот повреден во сообраќајката на патот Тетово-Скопје

Почина 19-годишниот Бојан Смилески, еден од тројцата повредени во сообраќајната несреќа што се случи во четвртокот на стариот пат Тетово-Скопје. Тој им подлегнал на повредите на клиниките во Скопје каде беше хоспитализиран по несреќата.

СВР Тетово во четвртокот информираше дека сообраќајната несреќа се случила кај месноста таканаречена „требошки натпатник“. Се судрија товарно возило „мерцедес“ со тетовски таблички управуван од Х.А (48) од Голема Речица и патничко возило „опел корса”. Сега починатиот Бојан беше сопатник во корсата, а повреден беше и неговиот другар Мартин Бошкоски, роден 2001 година, исто од Сараќино.

Поврзани вести

Продала шест шишиња вино, едно шише текила и вотка на 15 годишник, заработи кривична

Берта Китинска

66 лица во изминатите 24 часа ја прекршиле забраната за движење

Гори градската депонија „Мелци” во Кавадарци

Берта Китинска

Воз удри во автомобил, повреден возачот

Берта Китинска

Од две возила бил удрен полицаецот што вчера загина на автопатот Тетово – Гостивар

Александар Петровски

Едно лице почина по вчерашниот пожар во стан во Тетово

Влатко Зорба