Хроника

Полицаец си го заборавил пиштолот во тоалет во скопско казино

Вчера во 15:30 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во тоалетот на  казино во трговски центар во Скопје бил пронајден пиштол.

Како што соопштуваат ов МВР, на местото на настанот било излезено од полициски службеници и констатирано било дека се работи за пиштол кој бил сопственост на полициски службеник.

Од Министерството додаваат дека за случајот известени се Одделот за внатрешна контрола и Јавен обвинител.

Поврзани вести

„Монструм“: Четири дена после првиот записник како доказ беше допишана чаура во вкупниот збир на докази

Влатко Зорба

За непочитување на полицискиот час, 24 скопјани ги очекува 48 илјади евра казна

Влатко Зорба

МВР со детали за хеликоптерската несреќа

Берта Китинска

Сообраќајна незгода кај Каталново, тешко повредено 10-годишно девојче

Поднесени 2 кривични пријави за забавите во Градиште

Влатко Зорба

Скопјанец под дејство на алкохол одбил да се легитимира и се степал со полицаец