Хроника

Полициски службеник прегазен од камион кај с.Миладиновци

Полициски службеник бил прегазен од камион кај Миладиновци, скопско, соопштуваат од МВР во својот билтен.

„На 12.02.2020 во 15.30 часот било пријавено дека на влез во с.Миладиновци, скопско, товарно моторно возило „ман“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од И.Т.(56) од Радовиш, удрило во полициски службеник, кој извршувал работни задачи. Во незгодата со повреди се здобил полицискиот службеник и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

Поврзани вести

Приведен гостиварец што плаќал со фалсификувани евра

Влатко Зорба

Маж со остар предмет ја нападнал сопругата пред угостителски објект

Никола Поповски

Фатени 55 мигранти во возило без таблички

Никола Поповски

ОЈО поднесе обвинение за смртта на родилката во „Санте плус“

Stefanija Kuzmanovska

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес, повредени нема

Нападнат возач на ЈСП