Хроника

Прегазен 77-годишен скопјанец од автомобил

Седумдесет и седумгодишен скопјанец почина откако бил прегазен од автомобил.

-Несреќата се случила во текот на вчерашниот ден во 14:20 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Скопје. Пешакот бил прегазен од автомобил „опел астра“ со скопски регистарски таблички, управувано од Т.З. (48) од Скопје, информираат од МВР.

Притоа, пешакот починал на местото на настанот, а смрт констатирала екипа од итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Поврзани вести

Воз удри во мигрант од Авганистан

Ослободителни пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Влатко Зорба

Се обидел да изврши полов напад врз деветгодишно девојче во Куманово

Приведено едно лице во чие товарно возило се пронајдени 5 мигранти

Берта Китинска

Осуммина повредени при судир на комбе и автомобил кај Гостивар

Никола Поповски

Полицијата уапсила гостиварец, кој ја отворил кафетеријата и служел гости