Хроника

Прегазено 10-годишно дете, со тешки телесни повреди пренесено во болница

Вчера во 17.25 часот било пријавено дека на ул.„Доне Божинов“ во Куманово патничко возило „фолксваген шаран“, со австриски национални ознаки, управувано од Ѓ.А.(47) од Куманово удрило во 10- годишен пешак од Куманово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа СВР Куманово.

Поврзани вести

Вработен во МНТ паднал од висина додека извршувал работни задачи

Влатко Зорба

Кривична пријава за радовишанец кој шетал позитивен со коронавирус

СВР Тетово почна со контроли за незаконски поставени светлосни и звучни уреди на возилата

Влатко Зорба

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

Сведок во „Таргет-Тврдина“: Горан Грујевски инсистирал да се формира Комисија за поништење на опрема од УБК

Влатко Зорба

Извршена обљуба врз малолетна делчевка

Влатко Зорба