Хроника

Прегазено четиригодишно дете во Струмица, возачот побегнал

Вечерва околу 18:00 часот на улицата „Никола Тесла“ во Струмица прегазено е четиригодишно дете, а возачот на автомобилот побегнал.

Настанот го потврдија од струмичката полиција од каде информираа дека детето со тешки телесни повреди по приемот во Медицинскиот центар во Струмица е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.

На местото на несреќата извршен е увид од страна на полицијата и јавен обвинител.

Поврзани вести

Приведено лице од Скопје за учество во странска војска

Берта Китинска

Кумановка ги принудувала внуците да питачат

user3

Маж им се заканувал на лекари во поликлиника „Ѓорче Петров“

Тројца ловокрадци застрелале дива свиња во време на ловостој

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Приведен битолчанец кој ја допирал својата внука по интимни делови на телото